Sports

Türkiye’nin En İyi Spor Kanalı ve Canlı Maçlar Nerede İzlenir?

Türkiye’nin en iyi spor kanalı ve canlı maçlar nerede izlenir: Türkiye’nin en iyi spor kanalları arasında her zaman resmi yayın kuruluşları öne çıkarken, bunun haricinde kalan birden fazla seçenek de vardır.

Spor kanallarının sayısının günden güne artması, seyirciler açısından büyük bir avantaj anlamına geliyor. Hem Türkiye ligi hem de bunun haricinde kalmış olan farklı organizasyonları sorunsuz ve canlı bir şekilde izleyebilirsiniz. Bu seçeneklere dair detaylar için tıklayınız.

Beinsports Nedir?

 Beinsports ülkemizin en çok izlenen spor kanallarının başında geliyor. Bunun nedeni ise resmi yayıncı kuruluş olmasıdır. Türkiye’de Süper lig müsabakalarının canlı bir şekilde yayınlanma hakkını elinde tutar.

Beinsports, son derece köklü bir firma olarak dikkat çeker. 2000 yılında ilk defa kurulmasının ardından süper lig müsabakalarını yayınlamaya başlamıştır. Bunun ardından 2001 senesinde isim değişikliğine gitmiştir ve Lig TV adını almıştır. 2013 senesinde satışa çıkarılan kanal, Bein Media Group tarafından 2015 yılında 1,4 milyar dolara satın alındıktan sonra kanalın sahibi de değişmiştir. Son Dakika Spor haberleri burada.

Katar’da bulunan Bein Media Grup bünyesine geçtikten sonra logosu da değişmiştir. 2017 senesinde ise bu grubun diğer kanalları ile entegre edilmiştir. Günümüzde halen yayıncı kuruluş olarak birçok ligi canlı bir biçimde yayınlıyor. Aynı zamanda 7 tane kanalı mevcuttur. Her kanalda farklı spor etkinlikleri, ligler ve organizasyonlar bulunuyor.

Beinsports Spor Programı Nasıldır?

Beinsports birçok farklı ligi canlı şekilde yayınlar ve bunu da resmi bir biçimde yapar. Özellikle Süper lig bunlardan birisidir. Hem şampiyonluk hem de kümede kalma yarışının son derece çetin geçtiği resmi ve milli ligimizin maçlarını işte bu kanaldan izleyebilirsiniz. Değişik uygulamaları bunun için kullanmak ya da abone olmak mümkündür.

Kanalın programları arasında dikkat çeken bir diğer lig ise Bundesliga’dır. Bu da Almanya resmi futbol ligidir. Son yıllarda PSG, Marsilya, Lille gibi takımların kıyasıya bir rekabet içine girdiği Fransa Ligue 1 maçlarını yine bu platform üzerinden canlı bir şekilde izleyebilirsiniz. Bunların haricinde ise WTA tenis şampiyonası, Basketbol süper lig maçları ve EFL ligi de programda dikkat çeker. Üyelikle müşteri kabul eden kanal paralıdır.

Exxen Nedir?

Exxen ise son dönemin en çok ilgi gören, birçok değişik ligi ve organizasyonu yayınlanmasından dolayı öne çıkan platformudur. Artık günümüzde birçok kanalın dijitale geçmesinin ardından Exxen de bu yolu takip etmiştir. Sarı ve siyah renklerin kullanılmış olduğu bir logosu vardır. Sahibi ve kurucusu ise Türk televizyon dünyasının önemli isimlerinden birisi olan sunucu Acun Ilıcalı’dır.

1 Ocak 2021 yılından itibaren faaliyetlerini başlatan bu platform ticari özelliğe sahip olmasından ötürü paralı yayın yapar. Özel tasarlanmış ve aynı zamanda değişik kategorilerde programların yer aldığı bir internet sitesi vardır. Türkiye’nin dijital platformu sloganı ile yola çıkmıştır. Yayın hakları konusunda oldukça geniş bir skalaya sahip olmasından ötürü birçok insan tarafından satın alınmıştır.

Exxen kanalına baktığımızda özellikle futbol maçlarının sunulması noktasında birçok ünlü isim karşımıza çıkar. Bunlardan bazıları Ertem Şener, Melih Gümüşbıçak, Erman Yaşar, Orkun Çolakoğlu, Alp Özgen, Aykut Aydın’dır. Reklamlı ve reklamsız olmak üzere iki farklı paket şeklinde satışa sunulmuştur. Aynı zamanda mobil uyumu da vardır.

Exxen Spor Programı Nasıldır?

Exxen kanalına üye olan ve ödeme yapan kişiler için son derece geniş bir canlı maç yayını programının olduğunu görmekteyiz. Hemen bunlara baktığımızda karşımıza şunlar çıkıyor;

  • Birçok insana göre futbolun zirvesi olarak tanımlanan UEFA Şampiyonlar ligi en kaliteli takımların yer almış olduğu bir organizasyondur. Hem ülkemizde hem de dünyanın geri kalanında çok büyük bir ilgi ile takip edilir. Bundan dolayı Exxen kanalı hemen bir hamle yaparak bu organizasyonun tüm yayın haklarını satın almıştır.
  • Bunun yanı sıra kupa 2 olarak da bilinen ve daha önce Galatasaray takımının bir kere kazandığı UEFA Kupası mücadelesi de bu kanal üzerinden ve tüm maçlar canlı olacak şekilde veriliyor.
  • Son dönemde yeni bir turnuva olarak dikkat çeken UEFA Konferans ligi maçlarını izlemek için de kesinlikle bu platforma üye olmak şarttır.
  • Bu kanalın yayınında yer alan bir diğer futbol ligi ise Eredivisie. Yani Hollanda Süper ligi. Böylelikle Ajax, PSV gibi birçok takımın lig mücadelesini sorunsuz bir şekilde izlemek mümkündür.
  • Son yıllarda birçok ünlü oyuncunun en son durağı olarak bilinen Rosh Saudi yani Suudi Arabistan ligi maçlarının da bu kanalda olduğunun altını net olarak çizelim.

Bu açıdan bakıldığında son derece zengin bir menü ve skala olmasından ötürü platform büyük bir ilgi topluyor. Bu kanalda spor toto maç özetlerini de izleyebilirsiniz.

Diğer Spor Kanalları Nelerdir?

Türkiye’de diğer yabancı spor kanalları da bulunmaktadır. Bu tv spor sitelerine giriş yaparak canlı maçları ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. S Sports bunun en bilinen örneklerinden birisidir. Çünkü birçok değişik lig maçına yer vermesinden ötürü beklentileri de sonuna kadar karşılıyor.

Buna göre İspanya La Liga maçlarını sadece buradan canlı şekilde izleyebilirsiniz. Avrupa’nın önde gelen futbol liglerinden birisi olan İtalya Serie A müsabakaları da program içinde bulunurken buna ek olarak Formula 1 ve fazlasının olması sayesinde ilgi gördüğünü söylemek yanlış olmaz.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.

More in:Sports